Košarkaši Slovenije bez problema pobijedili Italiju, Dončić se istakao sjajnim potezima

0
18

Košarkaši Slovenije pobijedili su Italiju u prijateljskom meču odigranom u Trstu rezultatom 90:71, a iako je postigao samo 12 poena, Luka Dončić bio je prvo ime ovog susreta i tokom meča je napravio nekoliko fantastičnih poteza.

Slovenija je bolje otvorila meč i efikasnu prvu četvrtinu riješila u svoju korist rezultatom 27:23, a da će doći do pobjede bilo je jasno već do poluvremena kada su Slovenci došli do prednosti od 53:37.

U trećoj četvrtini samo su dodatno povećali svoje vodstvo koje je jednom trenutku iznosilo 30 poena, da bi do kraja meča mirno priveli utakmicu kraju i upisali pobjedu.

Iako nije odigrao utakmicu na prepoznatljivom nivou iz NBA lige, Dončić je bio najefikasniji u svom timu i postigao je 12 poena te uz to dodao sedam skokova i pet asistencija.

Međutim, Dončić je napravio nekoliko sjajnih poteza kojima je digao publiku na noge i nema sumnje da će biti jedna od najvećih zvijezda na nadolazećem Eurobasketu.

Što se tiče reprezentacije Italije, najviše poena je postigao Woldetensae (13), dok je Polonara postigao 12 poena.

Članak preuzet: Izvor